• Polanin Strzałkowo - Górnik Wierzbinek 3:0

Orzeł Grzegorzew 3:0 Sparta Sklejka Orzechowo
Zjednoczeni Rychwał 5:3 Kasztelania Brudzew
Orlik Miłosław 4:2 Warta Eremita Dobrów

Podsumowanie sezonu 2016/17 !!!

• autor: polanin-rezygnacja, 2017-06-23 01:03

Podsumowanie sezonu 2016/17 !!!

Sezon 2016/17 dobiegł końca. Polanin zajął 9 miejsce na koniec sezonu. Ten sezon przypominał sinusoidę. Po niezłym początku (7 pkt w pierwszych 4 meczach) przyszła przeplatanka wygranych i przegranych meczów z kryzysem pod koniec października, gdy strzałkowianie przegrali 3 mecze z rzędu w tym 2 z drużynami, które wtedy zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Jednak listopad był już dobry 7 punktów w 3 meczach (w tym remis z liderującym Turkiem). Niestety wiosna przyszło załamanie i Polanin zaczął o 4 porażek z rzędu. Po 9 wiosennych kolejkach i słabym bilansie 2 wygrane-7 porażek nastąpiła zmiana trenera. Dwa zwycięstwa z Goliną i Orzechowem przy równoczesnym wycofaniu Orchowa dały utrzymanie po 26 kolejce. Sezon ten stał pod znakiem młodzieżowców i kontuzji w naszym zespole. Na boisku pojawiło się 18 młodzieżowców z czego wielu odgrywało znaczące role w zespole, a kontuzji nie sposób zliczyć, oby w przyszłości było ich jak najmniej. W przyszłym sezonie skład ligi mocno się nie zmieni. Zamiast awansującego Turku i rozwiązanego Orchowa pojawią się beniaminkowie Ostrowite i Tuliszków. Po przyszłym sezonie dojdzie do reorganizacji rozgrywek. Będzie jedna grupa 4 ligi w województwie (20 drużynowa -38 kolejek!), 3 Ligi Okręgowe po 16 zespołów (w naszym rejonie będzie to grupa kalisko-konińska) i dopiero potem Klasy Okręgowe. Przy takim układzie w przyszłym sezonie zwycięzca naszej ligi awansuje bezpośrednio do 4 ligi, a 5-6 drużyn z kolejnych miejsc(w zależności od rozstrzygnięć w wyższych ligach i spadków drużyn) awansuje do Ligi Okręgowej. Tylko czy znajdzie się tylu chętnych w naszej lidze, bo z naszych informacji wynika, że na dzisiaj tylko 5 drużyn przejawia chęci awansu.... , ale być może zmieni się to w trakcie sezonu. Jak pojawi się nowy regulamin będą znane dokładne szczegóły tej rewolucji. Tak czy owak będzie się działo. Nowy sezon wystartuje za niecałe 2 miesiące. Nazwisko nowego trenera Polanina poznamy już niedługo, a rozkład sparingów podamy w najbliższym czasie. Miejmy nadzieję, że nowy sezon będzie lepszy i uda się poprawić tegoroczne wyniki. Wszystkim kibicom i sponsorom dziękujemy za wspieranie Polanina jednocześnie zapraszając ich na kolejne mecze. Przepraszamy równocześnie, ze wiosną strona z przyczyn niezależnych nie prowadziła szczegółowych relacji z meczów.

10 najbardziej pamiętnych wydarzeń sezonu !!!

1.Rekordowo mało remisów (2) i rekordowo dużo porażek (16) od czasu powrotu do okręgówki

2.Najwięcej straconych bramek na wyjeździe(41) wśród wszystkich zespołów naszej ligi

3.Co drugi mecz przegrany w Strzałkowie - 7 porażek w 14 meczach (walkowera nie liczymy)

4.Złamana noga Pawła Jędrzejewskiego w meczu jesiennym z Wilkami Wilczyn

5.Plaga kontuzji wykluczających zawodników z gry - Bartkowiak, Jarecki, Jędrzejczak, Jędrzejewski,  Lubiniecki, Nowowsiak, Pietryga, Pluciński, Przybylski, Sobieraj... uff wystarczy

6.Zmiana trenera po 24 kolejce - Jacka Kanclerowicza zastąpił Mirosław Kwaśny

7.18 młodzieżowców (rocznik 1996 i młodsi) wśród 33 zawodników, którzy pojawili się na boisku

8.Rekordowo mało żółtych kartek (54) z czego jedną trzecią czyli 18 kartek dał nam tylko jeden sędzia (chyba nas nie lubi...), pominiemy jednak Jego nazwisko

9.W tym sezonie na bramce wystąpiło, aż 5 zawodników-4 bramkarzy(Banasiak, Chojnacki, Jędrzejczak, Nowowsiak) i 1 zawodnik z pola Jędrzejewski

10.Kolejna zmiana trenera- nowym trenerem zostanie.................

W rozwinięciu prezentujemy statystyki Polanina

BILANS POLANINA

Sezon 2015/16  38 pkt    12 wygranych   2 remisy   16 przegranych   bramki  53-59

Dom                  20 pkt      6 wygranych   2 remisy     7 przegranych   bramki  26-18

Wyjazd              18 pkt      6 wygranych   0 remisów  9 przegranych   bramki  27-41

Ulubieni rywale

1.Warta Eremita Dobrów 6 pkt 6:2

2.Hetman Orchowo         6 pkt 6:2 (do bilansu zaliczamy walkower)

3.Strażak Licheń Stary    3 pkt 7:3

Nielubiani rywale

1.Gks Sompolno   0 pkt 2:7

2.Olimpia Koło      0 pkt 1:4

3.Płomień Nekla    0 pkt 1:4

SUBIEKTYWNY RANKING MECZOWY

3 najlepsze mecze w wykonaniu Polanina

1.Kasztelania Brudzew - POLANIN  2:3(zweryfikowany jako walkower 0:3)

2.Wilki Wilczyn - POLANIN              1:2

3.POLANIN-Strażak Licheń Stary    5:0

3 najgorsze mecze w wykonaniu Polanina

1.POLANIN-Płomień Nekla        1:3

2.Orzeł Grzegorzew - POLANIN 6:0

3.Polonia Golina - POLANIN      4:1

3 najbardziej emocjonujące mecze w wykonaniu obu drużyn z udziałem Polanina

1.Błekitni Mąkolno - POLANIN              3:4

2.POLANIN – Wilki Wilczyn                   1:3

3.Sparta Sklejka Orzechowo-POLANIN 2:4

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

Najwięcej rozegranych meczów

28 – Kułaga Sebastian

27 – Sroka Kamil

26 – Przybylski Adam

W sumie zagrało 33 zawodników.

Najwięcej zdobytych bramek

10 – Kułaga Sebastian

Pietryga Krystian

5 – Waszak Bartosz