• Polanin Strzałkowo - Błękitni Mąkolno 1:2

Strażak Licheń Stary 1:4 GKS Sompolno

POLANIN-Strażak Licheń Stary 1:1

• autor: polanin-nadzieja, 2017-11-20 09:27

Pierwszy remis w sezonie !!!

To był już ostatni mecz w tym roku. Po raz pierwszy padł w tym sezonie wynik remisowy. Strzałkowianie znowu dali się zaskoczyć i stracili bramkę już w drugiej minucie. Kilka minut później Sebastian Kułaga trafił w słupek. Goście po zdobyciu bramki cofnęli się do obrony i nastawili się na bronienie tego wyniku. Polanin wraz z upływem czasu coraz bardziej przeważał, ale efektu bramkowego nie było widać. W drugiej połowie piłka dwa razy wylądowała w bramce gości, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycje spalone. Końcowe 20 minut gra toczyła się na połowie rywali, którzy przejmując piłkę wybijali ją tylko na oślep do przodu , byle dalej od swojej bramki. W końcówce strzałkowianie wyrównali po uderzeniu Bartosza Waszaka, który najprzytomniej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym.W tym meczu Polanin miał posiadanie piłki na poziomie 70-75 %. Nic to jednak nie dało i spotkanie zakończyło się remisem. Obecny sezon można podsumować krótkim stwierdzeniem - lepsza gra niż wyniki. Duży wpływ na to miały zawirowania z początku sezonu. Poszukiwania nowego trenera, opóźniony start przygotowań, zaledwie 3 rozegrane sparingi i wąska kadra na początku sezonu spowodowana w większości wyjazdami za granice. Tak więc po wygranej w pierwszej kolejce przyszła seria porażek. Polanin zagrał wtedy dobre choć przegrane mecze z czołowymi drużynami ligi Wilczynem, Kazimierzem Biskupim i Kołem. Końcówka jesieni była lepsza i strzałkowianie zdobyli 7 punktów choć mogło być ich więcej. Minusami jesieni były głupie prezenty dla rywali, którzy strzelali z nich sporo bramek, niestabilność obrony z przyczyn niezależnych(nie było dwóch kolejnych meczów w których zagrałaby w podstawowym składzie ta sama czwórka obrońców), duża ilośc straconych bramek (średnia prawie 3 bramki na mecz) i fatalna postawa na boisku w Strzałkowie. Cieszy natomiast to, ze strzałkowianie dysponują szeroka kadrą i mogą bez problemu wystawić kadrę 18 zawodników na spotkanie kończące jesień. W drużynie jest potencjał i liczymy na to, ze po dobrze przepracowanej zimie pod wodzą obecnego trenera efekty przyjdą i wyniki osiągane wiosną będą dużo lepsze. Nie wykluczone są też wzmocnienia składu. Przygotowania ruszą 15 stycznia. Polanin rozegra podczas nich kilka sparingów, a rywalami będą m.in. Czarni Czerniejewo, Górnik Konin (JS), LKS Ślesin, Phytopharm Klęka, SKP Słupca i Vitcovia Witkowo.

POLANIN-Strażak Licheń Stary 1:1 (0:1)

Bramki-Bartosz Waszak 88' - Kłos 2'

Nowowsiak(46'Jędrzejczak),Sobieraj(65'Rosiński),Jóźwiak(35'Bartkowiak),Witkowski,Zauer, Nadgrodkiewicz,Głowacki(71'M.Kowalski),Jędrzejewski,Waszak,Kułaga,Pietryga

Rezerwowi-Królikowski,Orłowski,Siepielski